ATRAKCJE

  • Wybierając się do Augustowa należy bezwzględnie zagospodarować sobie trochę czasu na obejrzenie głównych atrakcji. Niewątpliwie najgłówniejszą z nich jest Kanał Augustowski ujęty na liście zabytków nieruchomych oraz Rzeka Rospuda, stanowiąca obszar chronionego krajobrazu. Te atrakcje zobaczysz właśnie z pokładu naszych gondoli. Podobnie jak Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej czy też fotel papieski usytuowany nad Jeziorem Białym. Niedawno powstałą atrakcją jest wspomniany już posąg Gołej Zośki - i choć nazwa wywołuje uśmiech na twarzy to jednak losy Zośki były tragiczne. Prawdopodobne historie naszej bohaterki spisane zostały przez Panią Barbarę Ostaszewską w książce pt. „Goła Zośka – echa legendy”.
  • A gdy już zejdziecie z pokładu gondoli i będziecie mieć ochotę na dalsze poznawanie naszego miasta i okolic to warto odwiedzić Pokamedulski Klasztor w Wigrach czy też Muzeum Ziemi Augustowskiej w Augustowie. Fajnym pomysłem może okazać się przejażdżka Wigierską Kolejką Wąskotorową lub wspinaczka w augustowskim Parku LinowymPoleniuchować można na Plaży Miejskiej lub sprawdzić swoje umiejętności na Wyciągu Nart Wodnych a w chłodniejsze dni można skorzystać z kąpieli w krytym basenie Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie lub wybrać się do Parku Wodnego w Suwałkach. Myszkując po okolicznych lasach warto odrywać kryjące się w nim tajemnice przeszłości. Takim miejscem jest np. Uroczysko Powstańce czy też Święte Miejsce nad Rzeką Rospuda – starodawne miejsce kultu religijnego sięgające czasów pogańskich.
  • Wieczorem, kiedy już milkną odgłosy dnia, warto wybrać się na spacer po augustowskich bulwarach lub siedząc nad brzegiem jeziora obejrzeć zachód słońca.
  • O lokalnych imprezach, koncertach i wystawach można dowiedzieć się odwiedzając Augustowskie Placówki Kultury bądź Centrum Informacji Turystycznej w Augustowie.